Harrison Bergeron

Harrison Bergeron

Keep calm, and stay average!

Všechny problemy lidstva byly zapříčiněny vyjmečnými lidmi, lidmi příliš inteligentními, silnými nebo krásnými a samozřejmě příliš ambiciózními. Nebo těmi, kteří se těmto vyjmečným lidem chtěli vyrovnat.

Inscenace je inspirovaná stejnojmenou povídkou Kurta Vonneguta. Přenese do fiktivní země, kde být průměrný je vrcholem bytí. Všichni jsou zde stejní a kdo se jakkoliv vymyká, dostane handicap. Handicapy přiděluje komise. Handicapy, partnery, práci. Do toho světa se narodil mladý Harrison Bergeron, velice inteligentní člověk, který se prostě musí bouřit. Je nepohodlný, je štván, je dopaden. Jak by s ním bylo naloženo v našem světě. Jak ve světě o kterém hrajeme?..

Harrison Bergeron byl naší třetí inscenací. Oproti předchozím prodělala hra největší změny. Začali jsme hrát v divadle, kloudně a česky. Scénář přestal být čistě autorskou záležitostí.

Námět

Kurt Vonnegut

Režie

Lada Leszkowová

Hrají

Petr Boháč, Jiří Burýšek, Matěj Voda, Tereza Talácková, Jan Vávra, Nela Kadeřábková, Lucie Pišťáčková, Jitka Němcová, Tereza Ondráčková, Denisa Holcová, Jana Burýšková, Irena Slavíčková, Rozálie Dobiášová, Tomáš Pšorn, Zdeněk Kašpar, Monika Bláhová, Tereza Klinecká, Tereza Dvořáková

Fotogalerie