Amerika

Amerika

Kafka. Prostě Kafka.

"... Miliony zoufalců, jejichž osudem je celé dny nakupovat hovadiny, které si navzájem ukazují nad dvojtým hamburgrem. Mutanti masírovaní příručkami o všem a reklamami na všechno. Čas od času se v náhlém procitnutí upínají k přírodě, jelikož je ale takový návrat v dnešní době nemožný, vzniká celá řada životních pafilozofií, pastylů a pateorií ..."

LECH KOMINSKI-BOBBY BROWN, AMERIKA

Hra je nastudována ve dvou rovinách. Jedna část je založena na románu Franze Kafky Amerika – Nezvěstný. Franz Kafka nikdy v Americe nebyl, přesto zasadil svůj román o mladíkovi bezvýchodně bloudícím v zemi svobody právě sem. Druhá část představuje paradoxy dnešního světa, kde lze zabloudit velmi snadno stejně, jako tomu bylo v Americe přelomu století a konce jsou často nejasné.

 

Námět

Franz Kafka

Režie

Lada Leszkowová

Hrají

Tomáš Pšorn, Kristýna Horáková, Jiří Burýšek, Irena Slavíčková, Jan Vávra, Tereza Ondráčková, David Holec, Tereza Klinecká, Filip Kurek, Denisa Holcová, Nikola Ročňáková, Jana Burýšková, Marek Pilař, Aneta Mrázková, Filip Seifrt, Vojta Odvárka, Vojta Matěna, Karel Vymetal, Nela Pavlová, Jan Chmelík, Tereza Dvořáková, Tereza Novotná

Hudba

Nela Pavlová, Filip Kurek, Jan Chmelík

Fotogalerie